Cam Basamaklı Merdiven

Günümüzde modern tasarımlara sahip merdivenler artık dubleks evlerin tamamında yer alırken ve Ev ve iş yeri gibi yaşam alanlarında sık sık tercih edilen cam merdivenlerin farklı özellikleri bulunmaktadır. Ahşap, metal merdivenlerin yanında günümüzde daha fazla tercih edilen cam merdiven modelleri artık zarafetleri ve şık tasarımları ile göz kamaştırmaktadır. Cam merdivenler, cam basamaklı merdiven modelleri, dekoratif cam merdivenler, döner cam merdivenler olarak farklı tasarımlarda tercih edilebileceği gibi sadece cam korkuluklu merdivenler, cam basamaklı merdivenler olarak da tercih edilebilir. Cam merdivenlerde; Cam basamak, paslanmaz çelik konstrüksiyon ve korkulukları istenilen biçim ve ebatlarda uygulayabilmekteyiz. Cam basamaklar, tasarımın bütünlüğü açısından renkli cam kullanılarak yapılabilmekte ayrıca güvenlik açısından lamine ve temperli camlar kullanılmaktadır. İsteğe göre cam basamaklar kumlama ve desen ile zenginleştirilebilmektedir. Paslanmaz çelik konstrüksiyonlar, döner merdiven ya da düz merdiven olarak tasarlanabilmektedir.

Cam basamaklar ve cam korkuluk modelleri ile tamamlanacak olan cam basamaklı merdiven hem güvenli bir merdiven olarak hem titreşime karşı dayanıklı bir merdiven olacak hem de görsel olarak bir şölen oluşturacaktır. Görsel olarak insana zevk veren tasarımlar ile evinizde göz kamaştırıcı tasarımlara yer verebilirsiniz. Geçmişten günümüze tüm mimari eserlerde kullanılan pencerelerin aydınlatmaya olan katkısı yanı sıra gün ışığının binaların iç yüzeylerine de ulaşması bir gerekliliktir.

Cam Basamaklı Merdiven Modelleri

Dekorasyonların zarif ve kullanışlı olmasına olanak sağlayan cam merdivenler hem ev hem de iş yerlerinde kullanılabilir. Dubleks evlerde modern bir dekorasyon oluşmasına olanak sağlayan tasarımların farklı çeşitleri vardır. Günümüzde en çok tercih edilen cam merdiven çeşitleri şu şekildedir;

  • Cam basamak tasarımlı merdivenler,
  • Dekoratif cam merdivenli modeller,
  • Döner cam merdiven modelleri,
  • Cam korkuluklu merdivenler,

Cam Basamaklı Merdiven Özellikleri

Cam korkuluklar için doğru tasarımlar yapılmalı en şık tasarımlar ile etkileyici merdiven modelleri oluşturulmalıdır. En güzel cam merdiven modelleri alanında uzman personeller tarafından tasarlanan ve kaliteli bir şekilde yapılan cam merdivenlerin farklı özellikleri vardır. Merdivenlerin tüm tasarımının camlarla yapıldığı modeller bulunduğu gibi basamakları veya korkulukları cam malzeme ile tasarlanan modeller de bulunmaktadır.